top of page

Rozpoczęcie roku szkolnego

09.03.2017

W dniu 4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor Barbara Drwal ciepło powitała młodzież Naszego Liceum życząc samych sukcesów, a w szczególności pierwszoklasistów , następnie oddała głos naszemu gościowi, panu mgr Arkadiuszowi Stasickiemu, wykładowcy Ratownictwa Medycznego na ATH. 
 

Salon Maturzystów w Katowicach

09.11.2017

Salon Maturzystów Perspektywy 2017 to miejsce gdzie matura "spotyka" się ze studiami. Podczas Salonu nasi tegoroczni maturzyści mogą uzyskać komplet informacji na temat matury od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, jak również na temat wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od uczelni z całej Polski - co pozwala im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Ponadto dla wszystkich odwiedzających Salon przygotowane zostały spotkania warsztatowe, prezentacje efektywnych metod nauki i zwalczania maturalnego stresu oraz możliwość konsultacji z fachowymi doradcami kariery.

Rajd Szkolny na Magurkę

10.17.2017

W dniu 18 października uczniowie oraz nauczyciele  naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Rajdzie na Magurkę.

Wycieczka do Poznania

10.29.2017

Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć dwie światowej sławy wystawy - BJORK DIGITAL w Starym Browarze i dzieła Fridy Kahlo i Diego Rivery w Centrum Kultury Zamek. Wycieczka do Poznania intensywna , ale bardzo udana .Asnyczanie jak zawsze bez zarzutu!

Obchody 11 Listopada

11.10.2017

W dniu 11 listopada młodzież naszego liceum brała udział w bielskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Po Eucharystii jej uczestnicy wraz z kompanią honorową i orkiestrą 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego przeszli na cmentarz wojskowy na os. Wojska Polskiego, gdzie odbył się Apel Poległych, a delegacje złożyły kwiaty. Opiekunami młodzieży byli pan Robert Michalski oraz pan Andrzej Heczko.

Uroczyste zakończenie zbiórki materiałów papierniczych

12.04.2017

W dniu 5 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie zbiórki materiałów papierniczych, na którą zaproszono panią Anię z Fundacji Dr Clown oddział Bielsko-Biała.

Jasełka 2017

12.20.2017

W dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie wszystkich uczniów Liceum i Gimnazjum, którzy mogli zobaczyć Jasełka. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz liceum. Kolejny raz jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu. 

Chorzowski Teatr Rozrywki

12.12.2017

W naszej szkole organizowane są wyjazdy na sztuki do Chorzowskiego Teatru Rozrywki. Jest to miło spędzony czas po lekcjach z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami.  

Pierwszą sztukę jaką mogliśmy zobaczyć to Jekyll & Hyde, która jest niewątpliwie jednym z najciekawszych musicali końca XX wieku. Jego partytura pełna jest mrocznych i niepokojących brzmień, co zdecydowanie wyróżnia go spośród wielu innych. Utwór opowiada o londyńskim prawniku, który prowadzi dochodzenie w sprawie dziwnego zdarzenia między jego przyjacielem dr. Henrym Jekyllem a mizantropijnym Edwardem Hyde'em. Nowela ta jest znana jako portret psychopatologii i podwójnej osobowości. W kulturach anglojęzycznych fraza „Jekyll i Hyde” oznacza kogoś o dwulicowej osobowości.

Debata

01.16.2018

Wczoraj w naszej szkole odbyła się pierwsza debata oksfordzka , w której znakomicie zadebiutowali reprezentanci klas I a i II a. Temat spotkania: "Problemy globalne nie są moimi problemami", wpisuje się w działania projektu "Call for tolerance" w ramach ERASMUS +, w którym uczestniczymy . Nad właściwym przebiegiem tego wydarzenia sprawował pieczę Marszałek Wojciech Kapała. Jury wyłoniło zwycięzców ( klasa II a - gratulujemy ! ). Dyskutantom przysłuchiwali się - gość p. Bogdan Ogrocki Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku – Białej , jury, dyrekcja oraz publiczność .

Festiwal Nauk Ścisłych

01.27.2018

W dniach 25, 26 stycznia 2018 odbywał się w naszej szkole I Festiwal Nauk Ścisłych.  

Mottem naszego festiwalu były słowa: Wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała pani Dyrektor mgr Barbara Drwal.

W ciągu dwóch dni społeczność szkolna   miała okazję wysłuchać wykładów , obejrzeć warsztaty przeprowadzone przez pracowników i studentów ATH w Bielsku-Białej   Wydziału Nauk o Zdrowiu, Wydziału Inżynierii Materiałów , Budownictwa i Środowiska, Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki. Gośćmi naszymi  byli także wykładowcy z Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki w Bielsku-Białej.

Te dwudniowe spotkania z pracownikami naukowymi były okazją do rozmiłowania w naukach ścisłych, przyczyniły się do rozwijania pasji, pogłębiania wiedzy i szukania  odpowiedzi na trudne pytania.

1 / 1

Please reload

bottom of page