top of page

Kobiety zwyczajne i niezwyczajne
w historii XX wiecznej Polski"

2 marca rozpoczęliśmy nasz coroczny projekt "Kobiety zwyczajne i niezwyczajne w historii XX wiecznej Polski". W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszym liceum Pana Prof. Wacława Długoborskiego I Panią Darię Czarnecką.
Pan Profesor jest byłym więźniem Auschwitz, jako świadek historii podzielił się z nami swoimi doświadczeniami czasu wojny. Spotkanie moderowała Pani Daria Czarnecka, pracownik Centrum Dokumentacji-Świadkowie przy Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Pan Prof. Wacław Długoborski
Pani Daria Czarnecka

Prezentacja uczniów z klasy 2c na temat "Albumu z Auschwitz", historia Lili Jacob, węgierskiej Żydówki z miasta Bilke, która po wyzwoleniu przez Amerykanów znalazła album esesmana z Auschwitz. Zdjęcia, które zobaczyła przedstawiały ją i jej bliskich. Na zdjęciach rabini z jej miasteczka, Lili Jakob i album, jedno ze zdjęć przedstawiające przybyły transport węgierskich Żydów.

Wykład Pana Jerzego Gęgi na temat "Filmowych obrazów kobiet czasu zagłady", zachęcił nas do obejrzenia wielu ciekawych filmów.

Spotkanie z Panem prof. Markiem Bernackim z Akademii Techniczno-Humanistycznej, który wygłosił bardzo ciekawy wykład pod tytułem " Rozmowa Hanny Krall z Markiem Edelmanem".

Zdjęcia ze spotkania z Panem dr Jackiem Proszykiem

Konkurs wokalny 

   Spektakl  „Studnia w gęstej mgle” jest podsumowaniem szóstej już edycji projektu edukacyjnego Kobiety zwyczajne, kobiety niezwyczajne w historii XX wiecznej Polski

bottom of page