top of page

Rozpoczęcie roku szkolnego

Po wakacyjnym odpoczynku przyszedł czas na powrót do pracy. W poniedziałkowy poranek 2 września 2019 r. uczniowie poszczególnych poziomów klas spotkali się z dyrekcją szkoły a następnie ze swoimi wychowawcami rozpoczynając tym samym uroczyście nowy rok szkolny 2019/2020.

Na najbliższe miesiące życzymy uczniom klas pierwszych satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, klasom drugim motywacji w zdobywaniu wiedzy, a klasom trzecim dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z ich przyszłością.

Światowy dzień turytyki

28 września 2019 r. SKKT „Asnyk” na turystycznym złazie z okazji Światowego Dnia Turystyki. Trasa wycieczki: Szyndzielnia-Klimczok-Szyndzielnia-Dębowiec

Ola Kot i Tomasz Barański – „Taniec z gwiazdami” w bielskim Asnyku 

Ola Kot i Tomasz Barański – „Taniec z gwiazdami” w bielskim Asnyku 

Pielgrzymka maturzystów

Uczniowie klas maturalnych z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej już na początku roku szkolnego zawierzyli siebiei cały trudny czas związany z przygotowaniem do egzaminu dojrzałości Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Jasnogórskiej Królowej Polski. Razem z nauczycielami modlili się o światło Ducha Świętego na czas egzaminu maturalnego w maju, rozeznanie swojego powołania i dobre wybory życiowe

Spotkanie z historią

W ostatni czwartek zainaugurowaliśmy asnykowskie spotkania z historią. Nazwaliśmy je obiadami czwartkowymi, nawiązując do inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nasze obiady będą ucztą duchową dla pasjonatów historii i wszystkich osób interesujących się historią. Raz w miesiącu jeden z naszych historyków będzie prezentował wybrany temat historyczny. W tym miesiącu z racji przypadającej 80 rocznicy wybuchu wojny pierwsze spotkanie poprowadził Janusz Kaps. Tematem spotkania były „Prawdy i mity kampanii wrześniowej 1939 roku”.
W listopadzie tematem spotkania będzie wojna domowa w Hiszpanii, o której opowie dr Wojciech Dutka, autor j powieści „Kurier z Toledo”.

Dzień Patrona Szkoły i Otrzęsiny klas pierwszych

We wtorek 22 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Patrona. Zgromadzeni w auli pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i od tej chwili stali się już oficjalnie uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Program artystyczny p.t. „Na płatku czerwonej róży” uświetniający to wydarzenie przygotowali wraz z uczniami klasy 2a Pan profesor Jacek Lisicki i Pani profesor Aleksandra Szyra.

Przedsiębiorczość w Asnyku

Przedsiębiorczość w Asnyku

pola nadziei

Dziękujemy Uczniom za wykonanie pięknych prac i wsparcie akcji POLA NADZIEI – na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Zbiórka materiałów papierniczych

Tradycją naszej Szkoły jest pomaganie innym. Co roku o tej porze organizujemy Zbiórkę materiałów papierniczych dla małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją Dr Clown. Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy uczestniczyli w zbiórce.

Zawody strzeleckie

W dniu 19.12.2019 r. odbyły się zawody strzeleckie, na których zadebiutowała w naszej drużynie i odniosła pierwszy swój sukces w konkurencji karabinu sportowego  Julia Stańczak z klasy 1dP.  Gratulujemy !

1 / 1

Please reload

bottom of page