2.jpeg

W ostatni czwartek czyli 14 października 2019 r. zainaugurowaliśmy asnykowskie spotkania z historią. Nazwaliśmy je obiadami czwartkowymi, nawiązując do inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nasze obiady będą ucztą duchową dla pasjonatów historii i wszystkich osób interesujących się historią. Raz w miesiącu jeden z naszych historyków będzie prezentował wybrany temat historyczny. W tym miesiącu z racji przypadającej 80 rocznicy wybuchu wojny pierwsze spotkanie poprowadził Janusz Kaps. Tematem spotkania były „Prawdy i mity kampanii wrześniowej 1939 roku”.
W listopadzie tematem spotkania będzie wojna domowa w Hiszpanii, o której opowie dr Wojciech Dutka, autor j powieści „Kurier z Toledo”.

1.jpeg

21 listopada w Asnyku odbyły się kolejne "obiady czwartkowe". Są to cykliczne spotkania z historią, które tym razem prowadził dr Wojciech Dutka. W czasie spotkania nasza młodzież miała możliwość wysłuchania historii Hiszpanii o krwawym reżimie gen. Franco. Wykładowca wspaniale zainteresował uczniów, którzy wręcz chłoneli nie tylko fakty, ale też ciekawostki historyczne, obyczajowe, językowe i niekończące się dygresje naszego wspaniałego nauczyciela.

2.jpeg